11 10 2008

google Tarafından Çıkarıla Yeni Tarayıcısı CHROME İndir Full Yen

Google Chrome Beta İndir Download

Google yeni web tarayıcısı olan Google Chrome'u indirmeye sundu.Kendi tarayıcısını Google kendi anasayfası gibi klasik ve sade olarak tanımlıyor.


Tarayıcının sadeliği sistem kaynaklarının kullanımında da kendini belli ediyor.Tarayıcı henüz yeni olmasına rağmen hız konusunda Firefox'tan geri kalmıyor.Zaten program açık kaynaklı ve bazı yerlerde Firefox'u örnek aldığı görülüyor.Bu konu da da Google "Açık kaynak projelere çok şey borçluyuz ve onların yolundan devam ediyoruz. Apple'ın WebKit ve Mozilla'nın Firefox bileşenlerinden faydalandığımız kaynaklardan sadece ikisi ve biz de bütün kodlamamızı açık kaynak yapıyoruz. Internet'in ilerlemesi için bütün açık kaynak (yazılım) topluluğu ile birlikte çalışmayı umuyoruz." diyor.


Tarayıcı daha güçlü bir Javascript olan V8'i kullanıyor.Böylece daha hızlı tepki veriyor.Yukarıda da Javascript karşılaştırma sonuçlarını görüyoruz.

Tarayıcıda her sekme birbirinden bağımsız çalışıyor birinde sorun olsa diğer sekmeler etkilenmiyor. Yeni bir sekme açtığınızda sık ziyaret ettiğiniz siteler ve küçük resimleri geliyor.Opera da buna benzer bir özellik (Speed Dial) mevcut.İsterseniz "gizli mod" özelliğiyle gezdiğiniz siteler web geçmişinde yer almıyor.Bu artılarının yanı sıra henüz beta olmasından dolayı hala eksiklerinin mevcut olduğunu ve bazı siteleri düzgün şekilde açamadığını da söyleyelim. Yine de Google Chrome'u denemenizde yarar var!

0
0
0
Yorum Yaz