12 09 2008

Aziz yıldırım bilinmeyen Gerçekler Neler yıldırım Hakkında Fener

"HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKACAK"

SABAH GAZETESİ, SERDAR ÇELİKER: "Turkcell Süper Lig A.Ş fikrini ortaya attınız. Bu konudaki fikirleriniz neler?"

AZİZ YILDIRIM: "Konuşmam da ifade ettiğim Türk spor için olması gereken ve ileride çözülmesi gereken bir konuydu. Bugün 5 büyük lig bu şekilde. Bazısı direkt olarak, bazısı ikinci bir yerden organize edilerek yönetilmekte. Bunun faydası, bütün kulüplerin bu liglerin sahibi olduğunun farketmesi ve birlikte çalışması. Şimdiki durumda federasyon sorumluluk altında.

Her tür gelişmede o düzende federasyon düzenleyici olacak, atılımlar kulüpler ile olacak. Kimsenin bundan rahatsız olmaması lazım. Prag'da maça gittiğimizde, Alman Futbol Federasyonu ve Mahmut Uslu, Hasan Doğan ile birlikte sabaha kadar konuşmuştuk. Benim söylediğim yeni bir şey değil. Herkes taşın altına elini sokmuş olacak, kimse hakemleri suçlamayacak, federasyonu eleştirmeyecek."

 "Projeyi sadece siz yapıyormuşsunuz gibi bir hava oluştu. İnsanların bir istekleri ya da şikayetleri olduğu zaman direkt sizle mi temasa geçecek"

SABAH GAZETESİ, SERDAR ÇELİKER:

AZİZ YILDIRIM: "Ben bunu yaparken yanımda 3 yardımcı vardı. Artı Adnan Polat'ı aradım ve onayını aldım. Aynı şekilde Yıldırım Demirören'i aradım. Onlar da tamam dediler, biz varız dediler. Yıldırım Bey sabah Ankara'da olduğunu ve katılamayacağını bildirdi. Bunlar yanlış algılanmasın. Yeni bir dönem başlıyor. Ben artık Fenerbahçe demiyorum, Türk futbolu, Türk sporu diyorum. Bizim hepimizin üstüne ne düşüyorsa bunları yapalım. İlle burada olacak değil toplantı, haftaya Konya'ya gidelim mesela. Yapacağız da"

"KADROMUZ YETERLİ, TEK EKSİK AURELİO"

MİLLİYET GAZETESİ, CEM ŞENGÜL:
"Bu sezonki kadroyu yeterli görüyor musunuz? Şampiyonlar Ligi'nde bu kadro ile başarılı olacak mısınız?"

AZİZ YILDIRIM: "Geçen sene direk kadrodan giden bir tek isim Marco. Kezman zaten sorunlar vardı. Ligler bitmeden Güiza ile anlaştık. İmzaları attırdık. Biz almasaydık Barcelona'ya gidecekti. Ama biz işimizi sağlama aldık. Sözleşmede tüm maddeler bizim lehimizeydi, bu şekilde transfer yaptık. Emre'nin ise iyi hazırlanması gerekiyordu sezona. Askerlik yaptığı için tam olarak hazırlanma fırsatı bulmadı. Özveriyle oynuyor. Aragones konusunda ise. Biz daha turnuva başlamadan onunla anlaştık. Açıklama yaptık. Açıklamayı önce o Marca'ya yaptı, sonra biz. O istedi açıklamamızı. Onu federasyon sıkıştırıyordu. Ama siz biz açıkladık, sorun oldu şeklinde yazdınız.

0
0
0
Yorum Yaz